Würth Grubu
Würth Grubu

Würth Grubu ana faaliyet alanı olan montaj ve sabitleme malzemeleri satışında dünya piyasasının lideridir.

Würth Grubu

Würth Grubu ana faaliyet alanı olan montaj ve sabitleme malzemeleri satışında dünya piyasasının lideridir.

Şirket portresi

Sabitleme malzemeleri satışında dünya piyasasının lideri

Würth Grubu ana faaliyet alanı olan montaj ve sabitleme malzemeleri üretiminde dünya piyasasının lideridir. 80’i aşkın ülkede 400’den fazla şirketten oluşmakta ve 85.637’den fazla çalışanı bulunmaktadır. Yıllık ön mali tablolara göre Würth Grubu 2022 iş yılında toplam 19,9 milyar Avro satış gerçekleştirmiştir. Satışlarda yeni rekor.

Ana faaliyet alanında, teknik ve endüstriye yönelik ürün grubu olan Würth Serisinde 125.000’i aşkın ürün bulunmaktadır: Vida, vida aksesuarları ve ankrajlardan alet, kimyasal-teknik ürünler ve kişisel koruma ekipmanlarına kadar uzanır. Würth Grubunun ana faaliyet alanına bitişik iş alanlarında veya çeşitli farklı alanlarda faaliyet yürüten Müttefik Şirketleri; Kendin Yap marketlerine yönelik ürünler, elektrik tesisatı malzemeleri, elektronik bileşenler (örneğin devre kartları) ve ayrıca finansal hizmetler sunarak ürün grubunu tamamlar.

Würth Grubu hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz

Würth 70 yılı aşkın bir süredir montaj teknolojisinin önde gelen kaliteli markalarından biridir. Würth profesyonel kullanıcılara net bir şekilde odaklanarak ve tavizsiz kalite ve hizmet yönelimi sayesinde 80’i aşkın ülkede kalite ve güvenilirlik ile eşanlamlı hale gelmiştir.

Würth, öncü dağıtım ve lojistik çözümleriyle dünyanın dört bir yanında ticaret, inşaat ve endüstri alanında faaliyet yürüten 4 milyondan fazla müşterisine ilham vermekte ve daima yanlarında durmaktadır. Bir aile işletmesi olan Würth; sanat, spor ve sosyal projeleri içten ve tutkuyla desteklemektedir.

Dünyanın dört bir yanında 4 milyon müşteri günümüzde Würth’e güven duyuyor. Würth Grubunun köklü başarısının ardındaki itici güç insanlık ve şirketin sahip olduğu çok özel kurumsal felsefedir. Würth, Adolf Würth tarafından 1945 yılında kurulmuş bir aile işletmesidir. Günümüzde Würth Grubu Aile Vakfının Denetim Kurulu başkanı olan Prof. Reinhold Würth, babası hayatını kaybettikten sonra 19 yaşında işletmenin başına geçmiş ve ilerleyen yıllarda işletmeyi daha da geliştirmiştir. Savaş sonrası Almanya’sının erken yıllarından itibaren, başlangıçta iki kişilik olan işletmeyi dünya çapında faaliyet yürüten bir ticaret grubuna dönüştürmüştür.

Würth ismi yüksek ürün kalitesi ve mükemmel hizmet anlamına gelir. Bununla birlikte Würth Grubunun uzmanlığı malzeme ve sabitleme malzemeleriyle sınırlı değildir. Würth şirketinin gerek doğum yeri olan Almanya'da gerekse dünyanın dört bir yanındaki 400 şirketindeki köklü başarısının altında çok özel bir kurumsal felsefe ve ortak değerler yatmaktadır.
Vizyoner düşünme biçimi Würth Grubunu elinden gelenin fazlasını yapmaya iterek yeni kazanımlar elde etmesini ve aile işletmesinin sürekli gelişmesini sağlamaktadır. Tüm çalışanlardan fikir ve yaratıcılıklarıyla katkı koymaları istenmektedir. Performansın talep ve teşvik edilmesi Würth’ün kurumsal kültürüne sağlam bir şekilde yerleşmiş bulunmaktadır. İyimser, sorumlu ve karşılıklı saygılı bir ruhla birlikte çalışmak boş laflardan ibaret değildir ve içeriği her gün doldurulan ilkelerdir.

Würth bağlılığı - bu kuşkusuz ana faaliyet alanı için geçerlidir ancak bütünsel bir yaklaşım olarak müşteri odaklılığa ve ötesine uzanmaktadır. Würth Grubu iyi yurttaşlık gereği her türlü kurumsal girişimlerde yer almakta, yardımsever kuruluşları desteklemekte ve sanat ve kültür, araştırma ve bilimin yanı sıra eğitim alanlarında çok sayıda projeye destek olmaktadır. Ve bunların hepsi büyük ve ünlü projeler değildir. Genelde ilgi odağı olmayan küçük girişimlerdir. Ancak bu durum önemlerini azaltmamaktadır.

Yayınlar

Bu bölümde son yıllık faaliyet raporunun yanı sıra Würth Grubuyla ilgili 2021 yılına dair bilgi ve sayılar yer almaktadır.