ORSY®mat 10 yaşında

Otomat makineleri ile malzeme yönetimi

Malzeme yönetiminiz için maksimum güvenlik

Kişisel koruyucu ekipmanlar, düzensiz ve öngörülemeyen gereksinimleri olan araçlar veya makineler gibi sarf malzemeleri şirketinizin maliyet ve verimlilik bilançosunda önemli bir rol oynar. Önemli olan malzemelerin maliyeti değil, tedarikleri veya size ve çalışanlarınıza fazla zaman ve paraya mal olan ürünlerin yarattığı sıkıntısıdır.

Üretim malzemesi için sistem çözümlerimize ek olarak Würth, sarf malzemeleri için bütünsel, modüler bir konsept sunmaktadır. Otomat makineleri ile, sarf malzemelerinizin tam otomatik tedariğine kadar teslimat, depolama ve stoklaması ile ilgileniriz. Tüm işlemler tamamen şeffaf ve izlenebilirdir. Mevcut yetkilendirme sistemi nedeniyle, ürün alma izinleri kullanıcı başına ayrı ayrı atanabilir. Bu, istenmeyen ürün alma işlemlerini önler. Dahası, sarf malzemelerinizin günün 24 saati hazır olması avantajından faydalanabilirsiniz. Sonuç olarak, artık önemli olan tedarik departmanınızın çalışma saatlerine bağlı olmayışınızdır.
Uygulama çok basit: sadece giriş yapın, ürünü makineden alın. Sistem de otomatik olarak sizin yerinize yeniden sipariş etsin.

 

Sarf malzemeleri için özgün otomat makineleri.

Farklı gereksinimleri karşılamak amacıyla, otomat modellerimiz çok sayıda varyantta mevcut olup ve maksimum esneklik sunarlar. Sizinle birlikte, çalışma durumunuza ve ürün yelpazenize göre uyarlanmış özgün otomat sisteminizi geliştiriyoruz. Kurulum için yalnızca bir güç bağlantısı yeterlidir. Malzeme yönetimi sistemimizle iletişim, mobil ağ üzerinden gerçekleşir. Birden fazla otomat makinesi sisteminin kullanımına ihtiyaç duyulması halinde, ORSY®mat FP, ORSY®mat HX, ORSY®mat RT ve ORSY®mat DR'nin farklı varyantları entegre edilebilir. Tek bir cihaz sonrasındaki tüm cihaz grubunu kontrol edebilir. Bu nedenle, farklı sistemlerden ürünleri almak için yalnızca tek bir merkezi kayıt yeterlidir.

Flap /kapaklı tabanlı otomat makineleri
ORSY®mat FP
Flap tabanlı otomat makineleri

Flap tabanlı otomatlar, çok fonkisyonlu ve çeşitli eşya ve sarf malzemelerinin depolanmasını ve tedariğini sağlarlar.

ORSY®mat FP, 72 kapaklı on varyantta mevcuttur. Farklı kapak boyutları nedeniyle, bu otomat makinesi tipi koruyucu kask veya iş ayakkabısı gibi büyük ürünler için de uygundur.

Ayrıca, ORSY®mat FP, ürünleri tekrar geri bırakabileceğiniz bir kullanım sağlar; kullanımdan sonra aletleri güvenli bir şekilde depolayabilir, dağıtabilir ve yeniden stoklayabilirsiniz.

Flap tabanlı otomat makineleri
ORSY®mat HX
Helix /spiral tabanlı otomat makineleri

Spiralli otomatımız, ürün çeşitliliği, ürün boyutu ve miktarı bakımından ihtiyaçlarınıza göre ayrı ayrı monte edilebilir.

Bir ORSY®mat HX makinesi, 48 farklı ürün ve 1.000'e kadar üniteye alan sunar.

Bu otomat makinesi modeli özellikle sarf malzemelerin yanı sıra endüstriyel güvenlik ürünlerinin de kullanımı için uygundur. Makine, son ürününün çıktısını tanımlar ve daha sonra yeniden sipariş edilmesini sağlar.

Çeşitli ürünler için rotasyon sistemi
ORSY®mat RT
Çeşitli ürünler için rotasyon sistemi

ORSY®mat RT, çok sayıda farklı küçük ila orta boy sarf malzeme kullanan imalat şirketleri için özellikle uygundur.

Sıra başına 8 ila 48 bölme sunar ve bu nedenle 384 farklı ürünü tedarik etmek için kullanılabilir.

Bölmeler, makinenin paketleme birimine bakılmaksızın tekil ürünlerle doldurulmasına olanak tanıyan güvenli eşya depolaması sağlar.

Yüksek değerli eşyalar için çekmece tabanlı otomat
ORSY®mat DR
Çekmece tabanlı otomat

Çekmece tabanlı otomatlar, aletler, bakım malzemeleri, ölçüm ve test ekipmanı gibi yüksek kaliteli ürünlerin veya özellikle hassas ürünlerin depolanması, stoklanması ve tedariği için özellikle uygundur.

Özgün ürün alma yetkisi konsepti ile birleştiğinde, sistem otomatik ve güvenli malzeme tedariği için basit ve verimli bir çözüm sunar.

Yeni otomat teknolojileri. Yeni uygulamalar.

ORSY®mat WGT ve ORSY®mat CHE otomatları, yukarıda listelenen dağıtıcı modellerinden bağımsız olarak çalışan bağımsız sistemlerdir.

Tartı sistemli dağıtıcı

ORSY®mat WGT - Tartı sistemi

TORSY®mat WGT, yerleştirilen ürünün ağırlığını depolayan entegre yük hücreleri temelinde eşya alımlarını tespit eder. Bu teknoloji, tek tek ürünleri ambalaj biriminden bağımsız olarak almanızı sağlar. Buna ek olarak, sıradan bir malzeme dolabında olduğu gibi birkaç eşyayı aynı anda makineden çıkarmak mümkündür. Makine çıkarıldıktan sonra kapatılır kapatılmaz, ürünün stoklanmasını otomatik olarak sayar.

Farklı boyutlardaki yük bölmeleri nedeniyle, sistem neredeyse tüm sarf malzemelerinin yönetimi için uygundur. Koruyucu giysiler, deri eldivenler hatta büyük zımpara taşları gibi büyük hacimli eşyalar bile ORSY®mat WGT'de en uygun şekilde saklanabilir. Her bir makine maksimum 80 farklı ürün için yer sunmaktadır.

Tartı sistemli birkaç otomat kullanılırsa, bunlar birbirine ağ ile entegre edilebilir. Bu durumda, makinelerden birisi kontrol amaçlı kullanılır, bu da mevcut tüm diğer birimlere tek bir girişle erişilebileceği anlamına gelir.

ORSY®mat CHE - tehlikeli madde sistemi

ORSY®mat CHE - Tehlikeli madde sistemi

Fren temizleyicileri, yağlayıcılar veya korozyona karşı koruyucu spreyler gibi kimyasal-teknik ürünler üretim, bakım ve servis için çok önemlidir. Bununla birlikte, tedariği genellikle birçok manuel işlemi içerir ve depolaması genellikle merkezi bir tehlikeli madde deposunda gerçekleştirilir. Bu size fazla zaman ve maliyete neden olur.

Tehlikeli madde sistemi ORSY®mat CHE, tehlikeli maddelerin güvenli, yasallarla uyumlu ve açık şekilde depolanması için kullanılır. Diğer ORSY®mat modelleri gibi, sistem ürün alma işlemlerini de tanır ve gerekirse otomatik olarak yeniden siparişleri tetikler. Bu, kimyasal-teknik ürünlerin güvenli bir şekilde tedarik edilmesine de güvenebileceğiniz anlamına gelir.

ORSY®mat CHE iki boyutta mevcuttur ve tüm teneke tüpler için uygundur. Sıra sayısı değişkendir, böylece depolama alanı en iyi şekilde kullanılabilir.

Bir bakışta otomatın avantajları

 • Otomatik yeniden sipariş ile tedarik güvenliği
 • 24 saat ulaşılabilirlik
 • Erişim güvenliği sayesinde firenin minimize edilmesi
 • Süreç maliyet tasarrufu: gereksinimlerin belirlenmesi, gereksinimlerin bildirilmesi, yeniden sipariş verilmesi, malların teslimatı ve sistemin doldurması – talep edilmesi halide
 • Ürün alma, siparişlerin ve tüm diğer süreçlerin eksiksiz şeffaflığı
 • Modüler tasarım ile özgün ürün yelpazenize uyum sağlama
 • Ürün tedarik sistemine kolay bağlantı ve entegrasyon
 • Depolama alanının optimum kullanımı
 • Mevcut malzeme tedarik sistemine kolay entegrasyon
 • Güvenli ve ihtiyaç tabanlı depolama
 • Maliyet merkezi atama

MRO: Yardımcı ve sarf malzeme çeşitlerimiz

Kişisel koruyucu ekipman

İş güvenliği. Kesinlikle.

Ürün yelpazemiz çok çeşitli yüksek kaliteli iş güvenliği ürünleri içerir ve her uygulama için doğru ürünü sunar. TÜV sertifikalı bir KKE uzmanıyız ve CPS®SAFETY segmentindeki uzmanlarımızla sizi destekliyoruz. Otomat makinalarımız, iş güvenliği ürünlerinin güvenli temini için ideal çözümdür.

Kimyasal ürünler

Kimyasal-teknik ürünlerimiz

Yapıştırıcılardan ve temizlik maddelerinden yağlayıcılara kadar. Farklı endüstrilerde kullanım için geniş bir yelpazede kimyasal-teknik ürünler sunuyoruz ve ürün uzmanlarımızla size destek oluyoruz. ORSY®mat CHE, ürün uygulamasına tam olarak konsantre olmanızı sağlayan güvenli depolama ve otomatik yeniden sipariş verme işlerini üstlenir.

Otomatik dağıtıcılardaki aletler

Otomatlardaki aletler

Eksik bir alet tüm operasyonu durdurabilir. Otomat makinelerimiz,ürünleri otomatik olarak yeniden sıralayarak, güvenli ve net bir şekilde saklayarak bunun önüne geçilmesini sağlar. Ürün yelpazemiz, çeşitli el aletlerimize ek olarak, ORSY®mat FP'nin iade edilebilir paketleme fonksiyonu ile verilebilen makinelerin yanısıra malzeme işleme araçları da içermektedir.

Verimli malzeme tedariği için diğer sistem çözümlerimiz

RFID Kanban ile C-parçaları yönetimi
CPS®KANBAN
Verimli üretim tedariği

CPS®Kanban sistemlerimiz, otomatik ve verimli bir üretim malzemesi tedariği için ideal çözümdür.

Kanban çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi

REFILLO® Yeniden kullanılabilir sistem
REFILLO®
Yeniden kullanılabilir sistem

Basınçlı havaya dayanan Refiilo® sistemlerimizle sprey kutularını doldurabilirsiniz.

Çevre dostu sistem hakkında daha fazla bilgi

Otomatik malzeme dağıtımı
ORSY®CRIB
Otomatik malzeme dağıtımı

ORSY®CRIB, çeşitli sarf malzemelerine ihtiyacınız varsa ideal sistemdir.

ORSY®CRIB hakkında daha fazla bilgi

İletişim

İletişim

Sizin için buradayız!

Bizimle +90 212 716 5200'ı arayarak ya da e-posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz info@wurth-industrie.com.tr

İndir