Kanban bilgi platformu: WIS-Portal

Kanban sistemleri için yeni çevrimiçi platform başlatıldı

C Parçaları yönetimini endüstriyel müşteriler için daha verimli hale getirmek için Würth Industrie Service yeni bir sistem geliştirdi. WIS platformu (Würth Industrie Service platformu), bir Kanban sisteminin tüm işlevlerini tüm süreçlerin tam şeffaflığıyla birleştiren kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Çok dilli düzeni sayesinde, sistem birçok ülkedeki üretim tesislerinde kullanılabilir.

Tüm süreçler, işlevler, öğeler ve hizmet çözümleri için merkezi bir sistem olan Würth Industrie Service'in WIS platformu, yalnızca 15 yıldan uzun süredir kullanılan eski CPS®ONLINE çözümününyerini almıyor. Yeni platform, kullanıcılara hem geleneksel hem de RFID Kanban sisteminin tüm avantajlarından yararlanmaları ve verileri akıllıca uygulamaları için geleceğe yönelik bir çözüm sunuyor. Würth tarafından geliştirilen bu yeni sistem, endüstriyel işletmelerde birkaç ay boyunca başarıyla test edildi ve tüm Avrupa'daki müşterilere uygulanacak. Şu anda tüm platform İngilizce ve Almanca olarak mevcuttur. Sonraki geliştirme aşamaları için daha fazla dilin uygulanması planlanmaktadır.

Kanban için bilgi platformu
WIS Portal

Ayrıntılı analizler. Tam şeffaflık. Maksimum güvenlik.

WIS Portal

Ayrıntılı analizler. Tam şeffaflık. Maksimum güvenlik.

C Parçaları yönetiminde tam şeffaflık

WIS platformunu kullanarak müşteriler, Kanban sistemlerinin tüm lojistik süreçlerine istedikleri zaman erişebilirler. Kutuların doldurulma durumu, yaklaşan doldurma tarihleri veya üretim sırasında belirli C Parçalarının tam konumu gibi temel bilgiler kolayca alınabilir. Ayrıca, üçüncü taraf tedarikçiler aracılığıyla yapılan sevkiyatlar gibi sipariş süreçleri, iyi yapılandırılmış bir genel bakışta sunulur. İlgili depo bilgilerini sisteme otomatik olarak giren kapsamlı bir izleme ve takip işlevi, tam izlenebilirlik sağlar: Ürün nerede? Ne zaman doldurulur veya teslim edilir? Sonraki adımlar nelerdir? Kanban kutusunun durumunu ve konumunu net bir şekilde işaretlemek için yeni platform akıllı bir renk konsepti kullanıyor. Çok seviyeli bir yetkilendirme sistemi sayesinde, WIS platformu, ilgili kullanıcıyla ilgili bilgileri ve işlevleri tam olarak gösterir. Sistem ayrıca, ilgili hedef grup için sipariş ve faturalama prosedürlerini ve / veya üretimle ilgili veri yönetimini tanımlayabilir.

İnceleme ve analiz

C Parçalarının talebi ve tüketimine ilişkin optimizasyon potansiyelini belirlemek için, WIS platformu kapsamlı analiz işlevleri sunar. Yazılım, tüm depo ve ürün verilerini toplar ve ilgili tüketim hacimlerine ilişkin açıklayıcı diyagramlar oluşturur. Ek olarak, kullanıcı kalemlerin stok devir hızını hızlı bir şekilde alabilir. Böylelikle, endüstriyel müşteriler her an talepteki olası dalgalanmaları takip edebilir ve beklenmedik darboğazlara önceden tepki verebilir; örneğin kutular diğer depolama yerlerinden ihtiyaç duyulan yere gönderilebilir. Ayrıca, Würth Industrie Service sisteme bir uyarı fonksiyonu kurma imkanı sunar: Stok kritik bir miktarın altına düşerse, platform bir uyarı mesajı gönderir veya talep üzerine bir sipariş bile verir. Bunu yapmak için son teknoloji RFID-Kanban sistemlerini kullanır. Verileri radyo frekansı ile ileten akıllı bir raf olan iSHELF®, rafa boş bir kutu yerleştirilir yerleştirilmez talebi iletir. WIS platformu, tüm uç cihazlarla ilgili tüm bilgileri sağlar. Bu, C Parçaları alanında maksimum tedarik güvenliği sağlar.

Avantajlarınız

  • Tüm silo hareketleri hakkında şeffaf bilgi sistemi
  • Tam genel bakış
  • İzleme ve takip işlevi, doldurulan ürün ve tarihi hakkında bilgi sağlar
  • Ayrıntılı analiz fonksiyonları (tüketim miktarı, belirli ürünlerin devir hızı)
  • Olağandışı talep pikleri durumunda doğrudan siparişler
  • Çalışanlarınız için çok seviyeli yetkilendirme konsepti
  • Uluslararası üretim tesisleri için gelecekte mevcut olan altı dil sürümü
  • Malzeme ve test sertifikalarının mevcudiyeti
  • Tüm yaygın formatlarda faturalar, irsaliyeler, sipariş formları ve ürün veri listeleri için elektronik indirme işlevi

 

CPS®ONLINE

WIS portalının önceki sürümü olan CPS®ONLINE, 2019'un sonunda kapatılacaktır. Gelecekte WIS portalını kullanmak ve tüm analiz ve dokümantasyon işlevlerine erişim elde etmek isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçin.

Verimli üretim tedariki için Kanban
CPS®KANBAN
Üretim tedariki

Kanban teknolojisinin kullanımı maksimum güvenlik sunar. Otomatik, talebe yönelik siparişler sayesinde, üretim malzemeleriyle verimli bir tedarik için ideal çözümdür.

Kanban çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi

Bütünsel tedarikçi entegrasyonu
CPS®miLOGISTICS
Tedarikçi entegrasyonu

CPS®miLOGISTICS çözümümüzle, kendini kanıtlamış Kanban sistemlerimizi Würth olmayan parçaların tedariki için de kullanırsınız.

 
Tedarikçi entegrasyonu hakkında daha fazla bilgi

Würth Industrie Service Lojistik
Linchpin
Lojistik

Lojistiğimiz, C parçalarının güvenli ve verimli bir şekilde tedarik edilmesi için temel ön koşuldur. Lojistik merkezimizi 360 ° video ile keşfedin ve kullanılan teknolojiler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Lojistik hakkında daha fazla bilgi

İletişim

İletişim

Sizin için buradayız!

+90 212 716 5200 nolu telefondan ya da e-posta yolu ile ulaşabilirsiniz info@wurth-industrie.com.tr.

 

İndir