Avrupa Lojistik Merkezi
Lojistiğimiz. Temel taşımız.

Endüstriyel malzemeler konusunda Avrupa’nın en modern lojistik tesisi.

Güvenilir. Kendinden emin. Doğrudan

Lojistiğimiz. Temel taşımız.

Endüstriyel malzemeler konusunda Avrupa’nın en modern lojistik tesisi.

Güvenilir. Kendinden emin. Doğrudan

Avrupa lojistik merkezi
Würth Industrie Service’in temel taşı

Avrupa’nın kalbinde endüstriyel tedarik konusundaki en modern lojistik merkezlerinden biri olan Würth Industrie Service’in Bad Mergentheim’daki tesisi bulunmaktadır. Bu tesisimizden Avrupa çapındaki 20.000 müşterimize malzeme tedarik ediyor ve üretim malzemelerinin yanı sıra sarf malzemeleri ve diğer malzemelerin güvenli tedarikini sağlıyoruz.

Lojistik merkezinden her gün yaklaşık 550 mal çıkışı yapılıyor. Kalemlerin çoğu Kanban konteyneridir. Halihazırda 2.000.000 kutu dolaşımda bulunmaktadır. Düzgün ve verimli bir süreç için farklı lojistik alanları arasında iyi bir ağ kurulması bir önkoşuldur. Bu nedenle tüm lojistik sistemi 34 kilometre uzunluğunda bir konveyör sistemiyle bağlı olup, çalışanların müdahalesi olmadan malların her konuma ulaşabilmesi sağlanmaktadır.

Würth Industrie Service’in 143 hektarlık tesisi muazzam büyüme fırsatları sunmaktadır. Würth Industrial Park günümüzde yaklaşık 65.000 metre karelik lojistik alanına ve 650.000 metre karelik depolama alanına sahiptir. Sürekli yeni lojistik binaları inşa edilmekte ve mevcut tesislere yenilikçi teknolojiler eklenmektedir. Bu sayede müşterilerimize yüksek düzeyde esnekliğin yanı sıra maksimum tedarik güvenliği sunabiliyoruz.

Yeni otomatik yüksek raflı depo

Haberler: Yeni otomatik yüksek raflı depo
Avrupa'da endüstriyel malzemelere yönelik son teknolojiye sahip lojistik merkezlerinin yayılması, Würth Industrie Service'in hem ulusal hem de uluslararası düzeyde daha fazla büyümesinin temellerini atmıştır. 4.000 metre kare alana yayılmış 59.000 adet ek depolama alanına sahip yeni bir yüksek raflı otomatik depo için kazı çalışmaları 2022 yılının Temmuz ayı sonlarında başladı. İnşaatın sembolik başlangıcı olarak 4 Ağustos 2022 tarihinde resmi temel atma töreni gerçekleştirildi.
Daha fazla bilgi

Güvenilir teslimat.

  • üretim tedarikinde %99’dan yüksek teslimat güvenilirliği
  • 20.000’den fazla müşteri ve 7.000’den fazla sistem müşterisi
  • 20.000’den fazla kullanımda bulunan tam otomatik sistem modülü
  • 1.750’den fazla çalışan
  • Ayda 500.000’den fazla mal çıkışı olarak kaydedilen kalem

 

Tedarik güvenliğiniz için: Yenilikçi Teknolojiler.

Yüksek raflı depolama

Yüksek raflı depolar

Yüksek raflı tam otomatik depolarımız toplam yaklaşık 190.000 depolama yeri kapasitesine sahiptir ve kaotik depolama ilkesini uygulamaktadır. Depolama ve alma makineleri saatte yaklaşık 450 palet hareket ettirmektedir. Maksimum tedarik güvenliği için kalemler farklı koridorlarda depolanır, böylece bir koridorda arıza olması durumunda kaleme yine de erişilebilir.

Robotlar

Robotlar Würth Industrie Service’in iç lojistiği, otomasyon sürecinin önemli bir bileşenidir. Halihazırda dört farklı robot kullanımdadır. Robotlar çalışanlarımızı desteklemeye yönelik kutu alma, konteyner paletleme, tepsi alma ve sevkiyat paletlemesi işlerini yürütmektedir. Fiziksel olarak zorlu işleri üstlenerek ve sürekli kullanım sayesinde ergonomiyi geliştirmekte ve üretkenliği artırmaktadırlar.

Robotik kullanımıyla otomasyon
Arızalı iş istasyonları

Arızalı iş istasyonları

Aynı tasarıma sahip on iki adet çok fonksiyonlu iş istasyonu, esnek uygulamalar gerçekleştirebilmektedir. Sipariş alma, sıkıştırma, test etme ve doldurma işlemlerinde kullanılırlar. Ayrıca mal giriş ve çıkış işlerini işleyebiliyorlar. Bu faaliyet mevcut talebe bağlıdır. Yapılacak iş entegre ekranlar görüntülenerek hata riskinin azaltılmasına katkıda bulunulur.

OSR Mekiği deposu

OSR mekiği deposu bir küçük parça deposu ve geçici depodur. OSR, "Sipariş Depolama ve Alımı” anlamına gelir. Depo her biri bağımsız ve yedekli bir şekilde tasarlanmış 12 koridora sahiptir. Depo halihazırda toplam 200.000 depolama yerine sahiptir. Koridor sayısının fazla olması sayesinde bir kalemi birkaç koridorda depolamak mümkün olmaktadır. Bu sayede bir koridorda arıza olması durumunda bile kaleme erişilebilir ve böylece tedarik güvenliği sağlanmış olur.

OSR Mekiği depolaması
Kutu yıkama sistemi

Kutu yıkama sistemi

Kutuların hatasız olması da güvenilir C-Parçaları tedariki için bir önkoşuldur. Bu nedenle tüm kalemlerimiz dahili kutu yıkama tesisimizden geçirilir. Bu tesiste kutular VDA yönetmeliğine uygun bir şekilde (silme testi) her türlü toz, yağ, gres, talaş ve etiket kalıntısından temizlenir ve damlacık kalmaması için kurutulur. İki raylı sistem toplam 14 metre uzunluğa sahiptir ve PAL kutusuna kadar her türlü yaygın KLT konteynerine uygundur. KLT 4315 saatte toplam 1.000 birim kapasiteye sahiptir. Tipe özel sıralama da mümkündür.

Würth Industrie Service’te 360 Derece Görünümlü Lojistik Tur