Kanban Prensibi: Kanban sistemi sayesinde optimum üretim süreci kontrolü

Kanban Prensibi- Bilmekte fayda var

Kanban prensibi ilk olarak Taiichi Ohno tarafından 1947'de Japonya'da Toyota'da geliştirilmiştir. Malzeme akışını ve üretimini kontrol etmek için alım prensibine dayalı bir sistemdir. Amaç, üretim için kesintisiz malzeme tedariği sağlamaktır. Geleneksel Kanban sistemleri, üretim sürecini kontrol etmek için bir döngüde iki kutu ve çoğunlukla Kanban kartlarını bilgi taşıyıcıları olarak kullanır. Ürün numarası ve açıklaması, kutu içi miktarı ve tedarikçi gibi tüm detaylar bu bilgi taşıyıcısına yerleştirilir

Würth'te Kanban süreci - Küçük parçalarınız için tedarik güvenliği

Kanban sistemlerinde malzeme akışı, Würth Industrie Service tarafından minimum iki adet Würth küçük yük taşıyıcımız W-KLT®2.0 aracılığıyla yönetilir. Kullanılan bilgi taşıyıcılar, üretim sürecinizin otomatik kontrolü için çeşitli teknolojilerle birlikte bir Kanban etiketidir. Geçmişte talebi tetiklemek için bir tarayıcı kullanılıyordu, bugün müşterilerimizin yarısından fazlası otomatik yeniden sipariş için standart RFID tabanlı sistem çözümlerini kullanıyor ve gelecekte iBin® modülleri gibi optik, akıllı teknolojiler kullanılabilir.
Würth Industrie Service'in Kanban sisteminde, bağlantı elemanları, sabitleme teknolojisi, DIN / standart parçalar gibi doğrudan malzemelerinizin yanı sıra özel ve çizime dayalı parçaları, MRO, operasyonel ve yardımcı malzemeler alanındaki dolaylı ihtiyaçlarınız için yönetebilirsiniz.

Kanban döngüsü

 

 

Kanban süreçlerinde veri yönetimi

Kanban sisteminizin durumu hakkında size istediğiniz zaman bilgi verebilmemiz için her bir kutu hareketi yakalanır ve belgelenir. Bu, şirket içinde geliştirilen Kanban Yönetim Yazılımı ve Bad Mergentheim'deki uzman Avrupa Kanban lojistik merkezimizin yanı sıra barkodlu etiketler, RFID etiketleri veya iBin® modülleri ile sağlanır.

Veriler, tüm C Parçalarını kullanım noktasına yakın planlamak, stok seviyelerini ve depo teknolojisini düzenli olarak optimize etmek ve istatistiksel verileri güncellemek için kullanılır. Müşteri olarak, tüm verileri CPS®ONLINE bilgi platformunu kullanarak da bulabilirsiniz.

Aynı zamanda çeşitli özel parçalar, çizimlere göre tasarlanmış parçalar ve belirli ürün grupları etkin bir şekilde işlenebilir. Çalışanlarımız, tüm departmanlara danışarak özel, uygun maliyetli çözümünüzü planlar. Sistemi şirketinizle işbirliği içinde yürütüyor ve C Parçalarınızın ürün standardizasyonu için daha fazla destek sağlıyoruz.

İletişim

İletişim

Sizin için buradayız!

Bizimle +90 212 716 5200'ı arayarak ya da e-posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz info@wurth-industrie.com.tr

İndir