Würth Grubu

Würth Grubu

Sabitleme malzemeleri ticaretinde dünya piyasalarında lider

Würth Grubu, temel iş kolu olan montaj ve sabitleme malzemeleri ticareti alanında dünya piyasalarında lider konumdadır. Halihazırda 80'den fazla ülkede 400'ün üzerinde şirketten oluşmaktadır ve 79,000 bordrolu çalışanı istihdam etmektedir. Bu çalışanların 33.000'i sürekli olarak istihdam edilen satış temsilcileridir. Konsolide mali tablolarına bakıldığında Würth Grubunun 2020 iş yılında 14,41 milyar Euro toplam satış gerçekleştirdiği görülmektedir.

Temel iş kolunda teknik ve endüstriyel ürün yelpazesi 125.000'den fazla ürünü içerir: cıvata, vidalardan vida aksesuarlarına, dübellerden el aletlerine, kimyasal teknik ürünlerden koruyucu ekipmanlara kadar çeşitli ürün grupları ürün gamını oluşturur. Temel iş koluna yakın iş kollarında ya da farklı alanlarda faaliyet gösteren Würth Grubu Ortak Şirketleri ürünlerin yer aldığı mağazalar, elektrik tesisatları için malzemeler, elektronik bileşenler (örn. devre kartları) ve finansal hizmetler gibi birçok alanda geniş yelpaze ile çalışmaktadır.

Biz bir aile şirketiyiz

Bugün tüm dünyada üç milyondan fazla müşteri Würth'e güveniyor. İnsan gücü ve çok özel bir kurumsal felsefe, Würth Grubu'nun uzun süredir sahip olduğu bu başarının itici kuvvetleri olmuştur. Würth, 1945 yılında Adolf Würth tarafından kurulmuş olan bir aile şirketidir. Würth Grubu Aile Tröstlerinin mevcut Denetim Kurulu Başkanı olan Prof. Reinhold Würth, 19 yaşında babasının ölümünden sonra şirketi devralmış ve ilerleyen yıllarda şirketi büyütmüştür. Savaş sonrası Almanya'sının ilk yıllarında kurulan bu iki kişilik işletmeyi küresel olarak faaliyet gösteren bir ticaret grubuna dönüştürmüştür.

Felsefemiz

Würth Grubu'nun açık bir işletme yaklaşımının olmasını Reinhold Würth'e borçluyuz: güçlü bir marka politikası, gelecek odaklı ürün stratejisi, müşteriye yakınlık, açık bir kalite bilinci, vizyoner düşünme ve en önemlisi güçlü bir kurumsal kültür bu yaklaşımın öne çıkan özellikleridir. Reinhold Würth’ün kızı ve Danışma Kurulu Başkanı Bettina Würth, Merkezi Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte bu değerlerin yaşatılması ve geliştirilmesi için çaba gösteriyor.

Würth Markası - 1945' ten günümüze dek kalitenin adı

Würth 70 yılı aşkın süredir montaj tekniği alanında lider kuruluşlar arasında önemli bir yere sahiptir. Profesyonel kullanıcılara isabetli odaklanma ve "Kalite-Servis" temelinde sıkı bir çalışma ile günümüzde Würth markası; 80 den fazla ülkede kalite ve güvenin karşılığıdır.

Fabrikalara yönelik ürün ve lojistik servis hizmeti çözümleri ile Würth markası dünya genelinde montaj, inşaat ve endüstri alanında yer alan 3 milyonun üzerindeki müşterisinin her zaman yakınında ve yanında yer almaktadır. Bir aile şirketi olarak Würth sanat, spor ve birçok sosyal projeyi büyük bir tutku ile desteklemektedir.

Sorumluluk almak: Würth büyük bir tutku ile bağlanmıştır

Girişimci bir ruh ile hareket eder, geleceğe yönelik iş yaparız. Würth bir aile şirketi olarak, kuruluş yıllarından itibaren bu düstura bağlı kalmıştır.

Würth çalıştığı bütün faaliyet alanlarında işine büyük bir tutku ile bağlıdır. Her ne kadar bu tutku öncelikli olarak ana iştigal sahamız için geçerli ise de; iş yaşamında yer alan müşterilerimizin de dışında birçok alanda aynı tutku ile fayda üretmek için çaba sarf etmekteyiz. „İyi bir vatandaş“ olarak çok değişik toplumsal aktivitelerde yer almakta, toplum yararına olabilecek faaliyetleri desteklemekte; sanat, kültür, araştırma, bilim, eğitim ve öğretim alanında destek vermekteyiz. Bu faaliyet ve destekler her zaman kamuoyunun bildiği projeler olmak zorunda değildir. Çoğu zaman sesini duyuramamış bir projeyi desteklemek isteriz. Zira bunlar sesini duyuramadığı için diğerlerinden daha önemsiz değildirler.

Vizyon

Würth-Grubu cıvata gibi montaj ve bağlantı elemanlarında endüstriyel alanda dünyada en geniş ürün programına sahip bir topluluktur. Bizi bu alanda teşvik eden nedir? Müşterilerimize ulaşmayı, onların ihtiyaçlarına yönelik çalışmayı seviyoruz. Müşterilerimize sadece malzeme tedariki yaparak onları tatmin etmekle kalmayıp birçok alanda yenilikler yaparak onları şaşırtmak istiyoruz. Müşterilerimizin işini kolaylaştırmak için yeni fikirler üretmek en önemli dayanağımızdır. Başarı sağlamış tedarik sistemlerini daha da geliştirerek, inovasyona dayalı yenilikleri hızlı ve etkin olarak uyguluyoruz. Vizyonumuz, müşterilerimizi ziyaret eden saha çalışanlarımızın en iyi donanıma sahip olmalarıdır.

2011 yılında Adolf Würth GmbH & Co. KG ilk defa Great Place to Work® Enstitüsü tarafından „İşyeri Kültürü" alanında işletmeler arasında karşılaştırmaya tabi tutulmuştur. Würth 5.000 çalışan kategorisinde beşinci sıraya yerleşerek Almanya' nın en iyi işverenleri arasında yer almıştır.

Bir aile şirketi olan Würth-Grubu açısından firma kültürü önemli bir yapı taşıdır. Başlangıç yıllarından itibaren Reinhold Würth ile gelişmeye başlayan şirket kültürü, vizyon sahibi bir yönetim tarafından çalışanların gelişiminin takibi ve sağladıkları katma değere verilen kıymet en ön plandadır. Reinhold Würth tarafından ilk yıllardan itibaren " müşterinin size gelmesini beklemeyin, siz müşteriye gidin" , " müşteri ararken dağın arkasına da , yolun köşesine de bakın" , "gidilmiş yolları bırakın" sözleri halen Würth Grubu için geçerli temel slogan olarak tüm çalışanlar ve yönetim tarafından birbirine aktarılmaktadır. Reinhold Würth' ün kızı Bettina Würth, Danışma Kurulu Başkanı olarak bu geleneğin sürdürülmesi için çalışanları teşvik etmektedir.

Würth Grubu' nda şirket vizyonu her zaman önemli bir yere sahiptir. Örneğin „Vision 2000“ adı altında Reinhold Würth 1987 yılında yıllık 700 milyon Avro ciro yapılan dönemde, 2000 yılında 10 milyar Avro yıllık ciro hedefini koymuştu. Gerçekten de 2000 yılında Würth Grubu cirosu yıllık 10 Milyar Avro' yu geçmişti.

2020 yılı için Würth Grubu olarak 100.000 çalışan ile 20 milyar Avro yıllık ciro hedeflenmiştir.