Würth Grubu

Würth Grubu

Sabitleme malzemeleri ticaretinde dünya piyasalarında lider

Würth Grubu, temel iş kolu olan montaj ve sabitleme malzemeleri ticareti alanında dünya piyasalarında lider konumdadır. Halihazırda 80'den fazla ülkede 400'ün üzerinde şirketten oluşmaktadır ve 83,000 bordrolu çalışanı istihdam etmektedir. Bu çalışanların 33.000'i sürekli olarak istihdam edilen satış temsilcileridir. Konsolide mali tablolarına bakıldığında Würth Grubunun 2021 iş yılında 17.1 milyar Euro toplam satış gerçekleştirdiği görülmektedir.

Temel iş kolunda teknik ve endüstriyel ürün yelpazesi 125.000'den fazla ürünü içerir: cıvata, vidalardan vida aksesuarlarına, dübellerden el aletlerine, kimyasal teknik ürünlerden koruyucu ekipmanlara kadar çeşitli ürün grupları ürün gamını oluşturur. Temel iş koluna yakın iş kollarında ya da farklı alanlarda faaliyet gösteren Würth Grubu Ortak Şirketleri ürünlerin yer aldığı mağazalar, elektrik tesisatları için malzemeler, elektronik bileşenler (örn. devre kartları) ve finansal hizmetler gibi birçok alanda geniş yelpaze ile çalışmaktadır.

Biz bir aile şirketiyiz

Bugün tüm dünyada üç milyondan fazla müşteri Würth'e güveniyor. İnsan gücü ve çok özel bir kurumsal felsefe, Würth Grubu'nun uzun süredir sahip olduğu bu başarının itici kuvvetleri olmuştur. Würth, 1945 yılında Adolf Würth tarafından kurulmuş olan bir aile şirketidir. Würth Grubu Aile Tröstlerinin mevcut Denetim Kurulu Başkanı olan Prof. Reinhold Würth, 19 yaşında babasının ölümünden sonra şirketi devralmış ve ilerleyen yıllarda şirketi büyütmüştür. Savaş sonrası Almanya'sının ilk yıllarında kurulan bu iki kişilik işletmeyi küresel olarak faaliyet gösteren bir ticaret grubuna dönüştürmüştür.

Felsefemiz

Würth Grubu'nun açık bir işletme yaklaşımının olmasını Reinhold Würth'e borçluyuz: güçlü bir marka politikası, gelecek odaklı ürün stratejisi, müşteriye yakınlık, açık bir kalite bilinci, vizyoner düşünme ve en önemlisi güçlü bir kurumsal kültür bu yaklaşımın öne çıkan özellikleridir. Reinhold Würth’ün kızı ve Danışma Kurulu Başkanı Bettina Würth, Merkezi Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte bu değerlerin yaşatılması ve geliştirilmesi için çaba gösteriyor.

Würth Markası - 1945' ten günümüze dek kalitenin adı

Würth 70 yılı aşkın süredir montaj tekniği alanında lider kuruluşlar arasında önemli bir yere sahiptir. Profesyonel kullanıcılara isabetli odaklanma ve "Kalite-Servis" temelinde sıkı bir çalışma ile günümüzde Würth markası; 80 den fazla ülkede kalite ve güvenin karşılığıdır.

Fabrikalara yönelik ürün ve lojistik servis hizmeti çözümleri ile Würth markası dünya genelinde montaj, inşaat ve endüstri alanında yer alan 3.9 milyonun üzerindeki müşterisinin her zaman yakınında ve yanında yer almaktadır. Bir aile şirketi olarak Würth sanat, spor ve birçok sosyal projeyi büyük bir tutku ile desteklemektedir.

Sorumluluk almak: Würth büyük bir tutku ile bağlanmıştır

Girişimci bir ruh ile hareket eder, geleceğe yönelik iş yaparız. Würth bir aile şirketi olarak, kuruluş yıllarından itibaren bu düstura bağlı kalmıştır.

Würth çalıştığı bütün faaliyet alanlarında işine büyük bir tutku ile bağlıdır. Her ne kadar bu tutku öncelikli olarak ana iştigal sahamız için geçerli ise de; iş yaşamında yer alan müşterilerimizin de dışında birçok alanda aynı tutku ile fayda üretmek için çaba sarf etmekteyiz. „İyi bir vatandaş“ olarak çok değişik toplumsal aktivitelerde yer almakta, toplum yararına olabilecek faaliyetleri desteklemekte; sanat, kültür, araştırma, bilim, eğitim ve öğretim alanında destek vermekteyiz. Bu faaliyet ve destekler her zaman kamuoyunun bildiği projeler olmak zorunda değildir. Çoğu zaman sesini duyuramamış bir projeyi desteklemek isteriz. Zira bunlar sesini duyuramadığı için diğerlerinden daha önemsiz değildirler.