Compliance

Etik Değerler

İçte ve dışta olmak üzere karşılıklı güven, güvenilirlik, dürüstlük ve doğruluk Würth Grubu'nun sıkı sıkıya bağlı olduğu temel ilkelerdir. Bu değerlere olan inancımız, 1970'li yıllarda Reinhold Würth'ün oluşturduğu şirket felsefesinde yatar.

Burada söz konusu olan, geçerli tüm kurallara ve kanunlara uyulmasının yanı sıra Würth Grubu'nun sürdürülebilir şirket başarısı için önemli bir yapı taşı olan çalışanların buna uygun içten tutumudur.

Tam olarak bu içten tutumu teşvik etmek istiyoruz. Aynı zamanda geçerli tüm ulusal ve uluslararası kurallara ve kanunlara mutlak şekilde uymayı da talep ediyoruz. Bunu hem çalışanlarımız hem de müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve diğer iş ortaklarımız için şeffaf hale getirmek amacıyla şirket değerlerimizin temelinde Würth Grubu'nun Uyumluluk Kurallarında yeniden özetlediğimiz somut davranış kuralları oluşturduk.

SpeakUp

Bildirim Hattı SpeakUp

Uyumluluk Kurallarımızla birlikte birbirimize ve müşterilerimize, tedarikçilerimize ve diğer iş ortaklarımıza karşı dürüst bir biçimde davranmayı kabul ediyoruz. Araştırmalara göre üçüncü tarafların bilgileri sıklıkla ticari suç eylemlerini çözmeye yardımcı oluyor. Bu sebeple Würth Grubu çalışanlarının ve üçüncü tarafların suç teşkil eden eylemleri ve diğer ciddi uyumluluk ihlallerini raporlamalarını sağlayan bir sistem kurduk. Bu internet tabanlı aracın adı BKMS sistemidir (Business Keeper Monitoring System).

Bu sistem üzerinden bir olayı bize raporlamak isterseniz bunu isminizi vererek veya anonim olarak yapabilirsiniz. Açık iletişim ortamı geliştirmek istediğimiz için raporlarken isminizi vermeniz yönünde sizi teşvik ederiz. Bilgilerinizi her durumda gizli tutacağız ve dahil olan tüm tarafların meşru menfaatlerini gözeteceğiz.

Lütfen BKMS sisteminde sizinle iletişime geçebileceğimiz bir posta kutusu oluşturun. Başka sorularımız olduğunda veya raporunuza başka bilgiler eklemek istediğinizde bu önemlidir. Posta kutusu üzerinden yapılan iletişim de arzu edildiği takdirde anonim olarak gerçekleştirilebilir.

Sistemin amacı, yalnızca Würth Grubu dahilindeki şüpheli ekonomik suç vakalarına veya büyük etik ihlallerine dikkat çekmektir. Bu sistemin başka amaçlarla kötüye kullanılması cezai suç teşkil edebilir.

Buradan bildirim de bulunabilirsiniz:
https://www.bkms-system.net/wuerth

Uyumluluk Kurallarını İndir

Würth Industrie Service İş Ahlakı

Desteğiniz için çok teşekkür ederiz!