KANBAN sistemleri ve KANBAN ilkesi

CPS®KANBAN hizmet markası altında sunduğumuz son derece esnek Kanban sistemleri, depolama ve üretiminizi verimli ve şeffaf hale getirmenize yardımcı olur. Bu Kanban sistemleri yaygın olarak büyük endüstriyel müşteriler tarafından tesisat ve ürün imalatlarında kullanılır.

Otomatik ikmal için en uygun çözüm, ilgili ürün kalemine ve özel çalışma istasyonuna ve gereksinimlere göre özelleştirilerek uygulanır. Üretim tesisinde doğru zamanda ve doğru yerde doğru miktarda doğru ürün kaleminin mevcut olması her zaman için en önemlisidir:

KANBAN sistemleri

Japonya'da ortaya çıkan Kanban sisteminin ilkesi basittir: geleneksel tedarik yöntemlerinin tersine C Parçalarını "tam zamanında" doğrudan kullanım noktasında sunan, bir döner iki kasalı sistemdir. Bu sistem, gerekliliklerin değişmesi halinde üstün uyarlama potansiyeli, azaltılmış envanter seviyelerinde maksimum teslimat ve tedarik güvenliği ve minimum sermaye taahhüdü sağlar.

Kanban sistemlerinde malzeme akışı, her birinde müşteriyi, depolama konumunu, ürün kalemini, kasayı, seriyi ve miktarı daha ayrıntılı bir şekilde belirten barkodlu bir Kanban etiketi, RFID etiketi veya iBin® modülü bulunan iki kasa aracılığıyla yönetilir.

Her kasa hareketi yakalanıp belgelenir; böylece Kanban sisteminizin durum hakkında size her zaman bilgi verebiliriz. Bu, şirket içinde ve Bad Mergentheim'daki (Almanya) özel Kanban lojistik merkezimizde geliştirilen Kanban yönetim yazılımı ve ayrıca barkod etiketleri, RFID etiketleri veya iBin® modülleri aracılığıyla sağlanır.

Veriler kullanım noktasına yakın tüm C Parçalarını programlamak, stok seviyelerini ve depolama teknolojisini düzenli olarak optimize etmek ve istatistiksel verileri güncellemek için kullanılır. Müşteri olarak bu verilerin tamamını CPS®ONLINE bilgi platformunu kullanarak da bulabilirsiniz.

Aynı zamanda çeşitli özel parçalar, teknik çizimlere ve özel ürün gruplarına göre tasarlanmış parçalar da etkili bir şekilde yönetilebilir. Personelimiz tüm departmanlara danışarak sizin için özel ve en uygun maliyetli çözümü planlar. Sistemi şirketinizle işbirliği içinde uygularız ve C Parçalarınızın ürün standardizasyonu için ek destek sunarız.

KANBAN sistemleri ve KANBAN ilkesi
Kanban

Bir Kanban sisteminin uygulanması sayesinde aşağıdakilerden yararlanabilirsiniz:

Kanbanın Intralojistik-İç Lojistik alanındaki avantajları
  • İmalat süreçleriniz boyunca C Parçalarınızın maksimum kullanılabilirliğini sağlama
  • Şeffaf satın alma süreçleri
  • Daha az tedarik maliyetleri
  • Düşük sermaye taahhüdü
  • Değer zincirinizde daha fazla esneklik
  • Şirket bünyesinde geliştirilen Kanban yönetim yazılımı ve CPS®ONLINE bilgi platformu kullanılarak Kanban sistemi içindeki durumunuzun sürekli izlenmesi
  • Bad Mergentheim, Almanya'daki lojistik merkezinden tam zamanında tedarik
  • 1.000.000'dan fazla endüstriyel ürün arasından seçim yapma
  • Endüstri uzmanlığına sahip çalışanlardan kişisel tavsiyeler